Nieuwsbericht

29529

VogelBeschermingNederland-Infomail juli 2026

Hierbij weer een (wat korte) Infomail vanuit Zeist. Met deze keer aandacht voor:

Hoogtepunten Beleef de Lente 2026
Het 20e seizoen van Beleef de Lente is afgesloten. Het jubileumseizoen was een van de meest bijzondere in de geschiedenis van het populaire webcamproject van Vogelbescherming Nederland. Van unieke broedprimeurs en onverwachte plotwendingen tot indrukwekkende natuurmomenten en de eerste keer dat alle camera’s prachtige kwaliteitsbeelden leverden. Dit seizoen liet opnieuw zien hoe fascinerend én kwetsbaar het leven van vogels is. Want van een recordaantal van 88 eieren voor de camera’s, vloog iets meer dan de helft uiteindelijk uit. Hier vinden jullie enkele van de hoogtepunten van dit seizoen: Beleef de Lente filmpjes | Vogelbescherming

Natuurlijk is Beleef de Lente leuk om te volgen (althans, dat dank ik), maar misschien kunnen jullie je voordeel ook mee doen. Want kennen jullie Beleef de Lente In de klas | Vogelbescherming? Kan een handig middel zijn in jullie educatieactiviteiten.En sowieso kunnen jullie de beelden en de blogs natuurlijk gebruiken om achterban en (vooral ook) het publiek voor te lichten.

Herinnering: handen af van de Natuur!
De Europese Commissie voert een stresstest uit op de Vogel- en Habitatrichtlijn en onderzoekt daarbij of aanpassingen aan de Europese natuurwetgeving nodig zijn.
Hoe meer organisaties op dit moment hetzelfde signaal afgeven, hoe sterker het gezamenlijke geluid richting Brussel dat sterke natuurbescherming breed wordt gedragen.
Juist nu is het daarom belangrijk om te laten zien dat burgers sterke natuurbescherming steunen.
Daartoe is deze online petitie gestart: Hands Off Nature – Defend Europe’s Forests, Rivers & Wildlife.
Wij willen jullie dus vragen om de Hands Off Nature-petitie de komende weken onder de aandacht te brengen bij jullie achterban.
De teller staat nu op 575.885 handtekeningen, maar we willen graag 1 miljoen aantikken. Bedankt alvast!

Herinnering: het Steenuilenfonds
De steenuil, een soort die veel mensen aanspreekt, heeft het moeilijk. Ze vinden steeds minder nestplaatsen in knotwilgen en oude fruitbomen.
Ook hebben ze te lijden onder het verlies aan leefgebied. En daarnaast is ook het voedsel een bepalende factor. Maar er zijn maatregelen om deze uiltjes te helpen. Vogelbescherming Nederland ondersteunt daarom vogel- en natuurwerkgroepen bij het verbeteren en uitbreiden van het leefgebied van de steenuil.
Een greep uit de mogelijkheden: nestkasten voor de steenuil (of materiaal om deze zelf te maken), zaden voor de aanleg van muizenrijke kruidenranden en inheemse haagplanten.
Want vogels beschermen kunnen wij niet alleen, dat doen we met hulp van mensen met een passie voor vogels.
Zie hier voor het reglement van dit fonds, het deelnameformulier en richtlijnen voor de aanvragen.

Vanwege vakantieperiode zal er volgende maand geen Infomail verschijnen. Dus voor wie gaat: fijne vakantie en graag tot de volgende keer!

Vriendelijke groet,
Gert Ottens
Vogelbescherming Nederland