Excursie Danikerbos
Samen met de werkgroep Geleen organiseert Vogelwacht Limburg op zondag 27 september een excursie door het Danikerbos. Dit gebied staat bekend om zijn gevarieerde landschap en rijke vogelpopulatie. Klik hier voor meer informatie en voor aanmelding (tot uiterlijk 24-9, volgorde van aanmelding geldt).
Limburgse Vogelavond 2026; ‘van Atlas tot oehoe’.
Vogelwacht Limburg en de Vogelstudiegroep van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg organiseren op vrijdag 6 november weer de Limburgse Vogelavond. Het voorlopige programma is bekend en ziet er als volgt uit:
19:30: inloop
20:00: start programma met onder meer Paul van Els van Sovon die vertelt over de nieuwe Sovon Vogelatlas (voorbereiding, werkwijze en hoe u kunt meehelpen)
pauze
21:20: Marjon Savelsberg vertelt over de oehoe, hun gedrag, territorium en onderlinge relaties.
22:15: afsluiting.
Locatie: Cultureel Centrum Don Bosco in Heel, Monseigneur Savelbergweg 100.
De entree bedraagt € 5,– en daarvoor zijn koffie/thee, vlaai en (fris)drank inbegrepen.
Mogelijke extra Algemene Ledenvergadering (ALV) Vogelwacht Limburg i.v.m. statutenwijziging
Zoals bekend werd het voorstel statutenwijziging op de ALV van 5 maart jl. door het bestuur teruggenomen. Het bestuur is aan de slag gegaan met de gemaakte opmerkingen en gestelde vragen. De overweging is nu om, voorafgaand aan de Limburgse Vogelavond, een extra ALV in te lassen met als agendapunt een gewijzigd voorstel. Deze extra en korte ALV kan voorafgaand aan de Limburgse Vogelavond plaatsvinden en start om 19:00 uur in Heel. Wij vragen de leden hiermee rekening te houden. Via onze website en een mail zoals deze houden wij u verder op de hoogte. Het nieuwe voorstel zal t.z.t. voorafgaand aan de extra ALV gepubliceerd worden op onze website. De bedoeling is verder om tijdens onze reguliere ALV (waarschijnlijk medio maart ’27) ook het gewijzigde huishoudelijke reglement voor te leggen aan de vergadering.
Christie Dreezen-Dassen
